סיפורי הצלחה

טאיפאן מזני הבצל המובחרים מבית אפעל אגרי.

קטלוג הבצל החדש של אפעל לשנת 2016 זני הבצל של חברת אפעל אגרי מאופיינים בכך שבנוסף לייבול הגבוה שלהם ולצורת ואיכות הקליפות, הם מאופיינים בסבילות טובה למחלות כגון שורש ורוד וכן למחלות עלווה של עונת החורף. בשל מערכת השורשים הייחודית שלהם, מערכת שורשים גדולה ומסועפת המאפשרת קליטת וניצול מים מירבי. בנוסף לעלווה המסיבית והיפה המאפשרת קליטה של אנרגיה ומחזקת את הבצל. לבצלים סבילות גבוה להפרגה. על מנת לקבל את קטלוג הבצל אנא פנו אל info@efal.com

רלמפגו – הזן לגידול בעונת האביב - קיץ

רלמפגו פלפל אדום עמוק לגידול בעונת אביב קיץ.

תכונות הזן והנחיות לגידול

תאור הזן

לזן רלמפגו פרקים קצרים ועל כן הצמח אינו גבוה.כיסוי העלים טוב מאוד ופרות הצמח במרבית המקרים אינם חשופים לקרינה ישירה. לפרי צורה בלוקית  וגוון הצבע אדום עמוק. מוצקות הפרי טובה מאוד גם בקטיף בשיא עונת הקיץ. לזן רלמפגו יכולת חנטה טובה מאוד בטמפרטורות  השוררת בקיץ בארץ למעט בבקעה ובערבה בהן הוא לא מומלץ לגידול. הפרחים חונטים גם ברמת הצללה יחסית גבוהה לאופטימום הרצוי והמומלץ.

עמידויות

לזן רלמפגו עמידות לארבעה גזעים של  TMV( L4 =TM3) ולוירוס כתמי הנבילה של העגבנייה TSWV:0*.

התאמה לגידול

כיוון שלצמח פרקים קצרים. ניתן לגדל את הזן גם בשתילות מוקדמות בשלהי החורף ( סוף ינואר ) ולהמשיך בגידול כמעט שנה שלמה וזאת כאשר מגדלים את הצמחים תחת רמת קרינה נכונה ואיכות גידול טובה לאורך כל תקופת הגידול. ניתן לשתול אף מאוחר יותר ( מרץ -  מאי ) וזאת על פי התכנון של המגדל תוך שמירה על הצללה ועיצוב נכונים. הזן מומלץ לשתילות אביב וקטיף בעונות הקיץ, הסתיו ועד ראשית החורף. הזן אינו מומלץ לשתילות בסוף יולי ובמהלך חודש אוגוסט.

קרקע ומבנים לגידול

אפשר לגדל את הזן בכל סוגי הקרקעות מקלה ועד כבדה מאוד. בקרקע כבדה מומלץ, לגדל על גבי ערוגות. ניתן לגדל בבתי רשת שונים אך עדיף בהיבט של הגנת הצומח לגדל בבית רשת מכוסה ברשת 50 מש' על מנת למנוע חדירה של כנימות ועשי לילה ( פרודניה, פלוזיה וכד' ). אם הגידול ייעשה בבתי רשת בשתילות סוף ינואר ועד מחצית חודש מרץ יש לכסות את הצמחים במנהרות נמוכות בתוך המבנים השונים. בשתילות אמצע חודש מרץ ואילך אין צורך במנהרות נמוכות וניתן להסתפק בחיפוי קרקע שקוף או חיפוי קרקע כסוף- שחור שימנע נביטה של עשבים.

בשתילה מוקדמת במהלך פברואר- מרץ ניתן גם להתחיל את הגידול במנהרות עבירות רחבות ( 9 - 10  מ' רוחב ) ובתי צמיחה ולהחליף את הכיסוי באמצע מאי בערך מפלסטיק לרשת חרקים. לא מומלץ לגדל במהלך הקיץ ( יוני - אוגוסט ) כשכיסוי המבנה הוא פלסטיק.

בוקנייר מזני הבצל המובחרים מבית אפעל אגרי.

קטלוג בצל של חברת אפעל אגרי 2012-2013

זני הבצל של חברת אפעל אגרי מאופיינים בכך שבנוסף לייבול הגבוה שלהם ולצורת ואיכות הקליפות, הם מאופיינים בסבילות טובה למחלות כגון שורש ורוד וכן למחלות עלווה של עונת החורף. בשל מערכת השורשים הייחודית שלהם, מערכת שורשים גדולה ומסועפת המאפשרת קליטת וניצול מים מירבי. בנוסף לעלווה המסיבית והיפה המאפשרת קליטה של אנרגיה ומחזקת את הבצל. לבצלים סבילות גבוה להפרגה.

בקונייר:

מזני הבצל המובחרים של אפעל אגרי.  את הבקונייר להבדיל מזני ריברסייד האחרים  זורעים בתחילת דצמבר  הבקונייר צונח באמצע חודש מאי. כך מגדלי הבצל מרוויחים את כל חודשי החורף ומנצלים את הגשמים בהם. צניחתו באמצעו של חודש מאי מאפשרים חיסכון רב של מים  בהשוואה לצניחה בחודש יוני.

פנה ליעוץ מקצועי באון ליין

אפעל עמוד ראשי | אפעל טאגרה | אפעל פיתוח ומכירה | אפעל קוסמטיקה | אפעל אגרי

 

 

 

אפעל אגרי | טלפון: 09-8656454 | דוא"ל: eyal@efal.com                                                                                                                      ענת כהנא בניית אתרים בדרופל ihelp.co.il | עיצוב אתרים: Designful

Efal main page | אפעל טאגרה | אפעל פיתוח ומכירה | אפעל קוסמטיקה | Efal Agri

 

 

 

אפעל אגרי | טלפון: 09-8656454 | דוא"ל: eyal@efal.com                                                                                                                      Anat Kahane ihelp.co.il | Design: Designful